Wiosenny Wieczór Pieśni i Opery
Wiosenny Wieczór Pieśni i Opery

Idea projektu

Wiosenny Wieczór Pieśni i Opery to międzynarodowy projekt zapoczątkowany w 2013 roku dwoma koncertami promującymi młode talenty wokalne z zakresu muzyki operowej. Pierwszy z nich odbył się 16 marca w Warszawie, kolejny 24 marca w Gdyni. Od samego początku przedsięwzięcie obejmuje honorowym patronatem Pan Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Ideą koncertów jest brak konkurencji i układów, które rządzą światem muzycznym. Do udziału w projekcie WWPiO zapraszamy śpiewaków, którzy z pasją realizują swoje marzenia. Wspieramy młodych wokalistów, którzy łączą w sobie talent, miłość do muzyki i nieprzeciętną siłę przekazu emocji.
W 2015 roku, dzięki współpracy z Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Lyonie we Francji projekt został rozszerzony o pierwszy koncert za granicą. Jego ideą jest, obok wspomnianych celów, promocja muzyki polskiej poza granicami kraju. 10 marca w Merostwie Szóstej Dzielnicy Lyonu utwory w języku polskim zaśpiewali wykonawcy z Japonii, Chin, Meksyku, Francji, Niemiec, Armenii i oczywiście Polski. Byli to studenci Konserwatorium Muzycznego w Lyonie oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Genewie. Na fortepianie akompaniowała absolwentka Konserwatorium Narodowego w Paryżu Aoi Duboc-Kamegawa. W tym samym roku po raz pierwszy koncerty w Lyonie oraz w Gdyni były transmitowane na żywo za pomocą portalu YouTube.
Pomysł organizacji przedsięwzięcia narodził się w głowie Pawła Jeki, a w latach 2013 - 2015 współpracowała z nim Barbara Osmólska.

 

 

Paweł Jeka

Student drugiego roku drugiego cyklu Konserwatorium Muzycznego w Lyonie w klasie śpiewu Profesora Marcina Habeli. W 2014 roku ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Gdyni na wydziale wokalno-aktorskim w klasie Prof. Marii Borowskiej-Gasik. W lutym 2014 roku wystąpił z recitalem w Domu Uphagena w Gdańsku. W grudniu 2014 roku wystąpił w chórze „Le Concert de l'Hostel Dieu” podczas Święta Światła w Hôtel de Région Rhône-Alpes. W styczniu 2015 roku wziął udział w wykonaniu „Stabat Mater” Gioacchino Rossiniego w Auditorium de Lyon. W maju 2015 roku wystąpił we wspólnym recitalu z Bogdanem Hołownią podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Konsulacie Generalnym RP w Lyonie. Jest inicjatorem i organizatorem Wiosennego Wieczoru Pieśni i Opery oraz organizatorem Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Wokalnego prof. Marcina Habeli.

 

 

Barbara Osmólska

W 2005 roku jako podopieczna Fundacji "Latająca Akademia Elżbiety Małanicz-Onoszko" w Warszawie, zaczęła przygodę z muzyką poprzez naukę śpiewu klasycznego pod okiem Anny Mikołajczyk-Niewiedział oraz lekcje fortepianu u Elżbiety Małanicz-Onoszko, następnie u Pawła Kamasy. Natchniona zajęciami w Fundacji w 2008 r. postanowiła zdawać do szkoły muzycznej II stopnia. W maju 2013 r. uzyskała dyplom ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Izabelli Kłosińskiej. W czasie nauki w szkole brała udział w wielu koncertach i przedstawieniach organizowanych przez szkołę oraz Fundację. Śpiewała zarówno przed kameralną jak i większą publicznością m. in. w Warszawie, Krakowie, Gdyni, w pałacu w Radziejowicach oraz Nieborowie. Od 2012 r. czynnie wspiera Fundację poprzez pomoc przy organizacji i prowadzeniu charytatywnych koncertów dla dzieci niepełnosprawnych. Uczestniczyła w licznych kursach i warsztatach wokalnych m.in. w Krakowie prowadzonych przez prof. Marcina Habelę - dziekana Wydziału Śpiewu w Wyższej Szkole Muzycznej w Genewie, a latem 2012, 2013 i 2014r. była ich organizatorem w Warszawie. W latach 2013-2015 była współorganizatorką Wiosennego Wieczoru Pieśni i Opery

 

 


Jesteśmy na Facebooku!