10-letnia dziewczynka i jej pierwsza książka

Dziewczynki mają różne hobby. Jedne uwielbiają biegać i grać w piłkę, inne z kolei wolą spędzać czas na czytaniu książek. 10-letnia Zuzia to prawdziwa miłośniczka literatury. Wszystko zaczęło się, gdy miała 5 lat i dostała swoją pierwszą książkę od mamy. Od tego momentu Zuzia nie rozstaje się ze swoimi ulubionymi bohaterami. Zuzia ma już swoje ulubione książki, ale cały czas chce poznawać nowych bohaterów. Jej rodzice słysząc o tym, postanowili wybrać się z nią do księgarni. Zuzia była bardzo podekscytowana, gdy tylko usłyszała o tym pomyśle. Wiedziała, że czeka ją wielka przygoda.

Kiedy Zuzia i jej rodzina przybyli do księgarni, dziewczynka natychmiast rzuciła się na poszukiwanie nowych książek. Było ich tak dużo, że nie wiedziała, od czego zaczynać. W końcu jej oczom ukazała siก “Opowieści z Narnii”. To była miłość od pierwszej strony! Zuzia przejrzaกa caกด ksiคดkๆ jedna po drugiej i wreszcie wybraกa tโ/literal.

Jak moja 10-letnia córka zaczęła czytać i dlaczego to takie ważne?

Mój 10-letnia córka zaczęła czytać, ponieważ chciałam, żeby była wykształcona. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu może ona rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe informacje. Czytanie jest również ważne dla jej rozwoju emocjonalnego i społecznego.

10-letnia dziewczynka i jej pierwsza książka: jak to się stało?

Kiedyś, gdy byłam mała, mama kupiła mi książkę. Byłam tak szczęśliwa, że aż pisnęłam. Nie mogłam się już doczekać, kiedy będę mogła ją przeczytać. Książka była dla mnie wszystkim – moim najlepszym przyjacielem, towarzyszem podróży i sekretnym dziennikiem. Zawsze mogłam na nią liczyć; nigdy mnie nie zawiodła. książka dla 10 latka – czerwony kapturek.

Odkrywanie świata literatury otworzyło mi oczy na wiele nowych rzeczy. Dowiedziałam się, jak ważne jest czytanie i jak fascynujące może być śledzenie losów bohaterów książek. Książki stały się dla mnie czymś więcej niż tylko prostymi historiami – stały się drogowskazami, dzięki którym mogłam odnaleźć swoje miejsce w świecie.